Muziek maken doe je samen!

Van de voorzitter, 13 december 2020

Het jaar is bijna om. Een jaar waarop wij anders zullen terugkijken dan andere jaren. Door het coronavirus werd onze muzikale creativiteit sterk op de proef gesteld. Ik hoef nu natuurlijk niet alle voorbeelden opnieuw aan te halen want ik denk dat ik hier in alle voorgaande uitgaven voldoende over heb geschreven. De wijze van muziek maken was in al onze orkesten niet meer mogelijk zoals wij dit kenden. Spreken wij dan over een verloren jaar? Is het een jaar geweest waar wij niets aan hebben gehad? Nee integendeel. Het afgelopen jaar is één van de leerzaamste jaren geweest in onze geschiedenis. Vorig jaar vierden wij groots onze honderdste verjaardag. Het jaar waarin wij 101 werden stond in het teken van nieuwe wegen. Nieuwe creatieve ideeën om als vereniging toch je hobby uit te kunnen voeren. En dat kon niet altijd samen. Het jaar is dus zeker niet verloren als ik terugkijk op de ensembles die gevormd zijn om in een kleinere samenstelling toch mooie muziek te kunnen maken. Anders dan gewend en in een “normaal” jaar zou de kans klein zijn geweest dat wij als vereniging dit hadden opgezet. Toch heeft iedereen hier veel plezier aan beleefd en ook voor de toekomst blijkt dit zeer leerzaam. Het jaar is ook zeker niet verloren als ik terugkijk naar de slagwerkgroep. Al veel heb ik geschreven over de nieuwe motivatie die de groep heeft gevonden in het samen musiceren. Ondanks alle moeilijkheden en maatregelen is de zoektocht naar een dirigent voortgezet. En zoals het nu lijkt hebben wij die zeker gevonden. Hierover in het nieuwe jaar natuurlijk meer. Het jaar is al helemaal niet verloren als we terugkijken naar onze jeugdopleiding en opleidingsorkesten. Een “nieuw” schoolorkest waarin de deelnemende kinderen direct lid zijn van onze vereniging. Waar het orkest vroeger mee liftte op onze vereniging is dit nu een volwaardig Excelsior orkest. In oktober zijn 18 kinderen gestart. Onder de strikte voorwaarden van basisschool de Woert konden zij gewoon verder gaan met spelen in een orkest. Dit was voor de andere opleidingsorkesten minder vanzelfsprekend. Hoe bleven zij dan bij elkaar? Online spelletjes, lasergamen op afstand in de Hesselerhof en uiteindelijk weer voorzichtig in het orkest. Een kerstconcert kon helaas niet doorgaan. Toch liet de creatieve geest het hier niet bij zitten. Kerst hoort erbij. Als wij geen kerstconcert voor onze ouders kunnen doen dan nemen we het maar op. En wederom ging de creatieve geest met dit idee aan de haal. Een concert? We kunnen ook een kerstfilm maken. Decorstukken werden gezocht, bijpassende kleding uit de kast gehaald en zelfs een heus “green screen” kwam voor de dag. Op verschillende locaties in Oosterhesselen werden scènes van de film opgenomen. Allemaal met een muzikaal tintje. En iedereen vond het leuk.

Het jaar is dus zeker niet verloren. Alle nieuwe denkwijzen hebben ervoor gezorgd dat er voor de toekomst weer voldoende nieuwe wegen zijn blootgelegd. Wegen die wij zonder het coronavirus waarschijnlijk nooit hadden gevonden. Wij kijken nog steeds positief naar de toekomst.

Muziekvereniging Excelsior wenst u fijne kerstdagen en een gezond 2021.

Bart Kruimink Voorzitter

Een reactie plaatsen